Beskydská Běžka 2022

8.10. 2022 náš klub SK Rossignol team Pustevny pořádal 2.ročník Beskydské Běžky (závod na kolečkových lyžích a bruslích), který proběhl ve Frenštátě pod Radhoštěm. Po propršeném září, konečně přišlo Babí léto a závod se odehrál za krásně barevného a slunečného dne. Na start závodu se nejprve postavili nejmladší závodníci na kolečkových bruslích, kde jsme viděli krásné souboje na tratích 600m, 1,2km a 2km. V kategorii mini žáci první místo získal Jiří Mach (TJ Rožnov pod R.), u nejmladších žákyň si vybojovala první místo Kristýna Obůrková (TJ Rožnov pod R.) a v kategorii mladší žáci se svedl souboj, kde vítězem byl Lukáš Volný (TJ Gumárny Zubří).

Závod na kolečkových lyžích se odehrával na trati 2km, 4km, 6km a 8km. Už nejmladší žáci svedli krásné souboje, kde v kategorii nejmladší žák/ žákyně první místa vybojovali Vojtěch Vytlačil (SK Rossignol team Pustevny) a Veronika Kretková (TJ Sokol Kněhyně). Mladší žáky a žákyně také čekal 2km dlouhý okruh, kde si pro první místa přijeli Vojtěch Bernát (TJ Sokol Kněhyně) a Emma Marečková (SKI Klub Valašské Meziříčí). Starší žáci a žákyně si změřili své síly na trati dlouhé 4km, stejně tak i mladší dorostenci a dorostenky. První příčku obsadili Aleš Gelnar (SKB Velké Karlovice), Eliška Kuráňová (TJ Gumárny Zubří), za dorost to byli – Šimon Šťastný (SKI Klub Valašské Meziříčí) a Tina Miranová (MKL Kremnica). Kategorie st. dorostenci a dorostenky měla své vítěze David Štvrtecký (SKB Velké Karlovice) a Karolína Rýdlová ( Fenix Ski Team Jeseník) a v juniorech byl vítěz Matouš Gaja (SKB Velké Karlovice).

Všem závodníkům gratulujeme za krásné výkony. Chceme poděkovat všem partnerům závodu za jejich podporu, jmenovitě městu Frenštát pod Radhoštěm, Bombus, Vitesco technologie, Loana, Škola Rossignol, Svaz lyžařů, Enervit, mlýn Šmajstrla, Cyrilovo pekařství, Kofola.

Děkujeme také dobrovolníkům, kteří byli nápomocni při přípravě a v průběhu závodu.